O mnie

Nazywam się Agnieszka Drummer i od wielu lat uczę niemieckiego. Jestem autorką i współautorką ponad dwudziestu podręczników do niemieckiego.

Urodziłam się w 1967 roku w Warszawie, a w 1989 roku wyjechałam na stałe do Niemiec – przynajmniej tak wtedy zakładałam. Z powodu różnych zawirowań życiowych wróciłam jednak niedawno do Warszawy i wszystko wskazuje na to, że już tu zostanę docelowo.

W Niemczech spędziłam więc praktycznie pół życia. Skończyłam tam studia (tłumaczka przysięgła), pracowałam, prowadziłam firmy, założyłam rodzinę i obracałam się cały czas w środowisku niemieckojęzycznym, co bardzo wpływa na realizm mojej znajomości niemieckiego.

W międzyczasie mieszkałam też trzy lata w Londynie.

W Polsce dodatkowo ukończyłam także pedagogiczne studia magisterskie o specjalności “Edukacja medialna i technologie informacyjne”, zaczęłam nawet pisać pracę doktorską na temat nauki języka niemieckiego online, ale na razie musiałam ten projekt przesunąć na później.

Od wielu lat uczę niemieckiego, głównie online, ale nie tylko. W Niemczech prowadziłam dwie własne szkoły językowe, uczyłam też w innych szkołach językowych, w Warszawie pracowałam jako lektorka niemieckiego na dwóch wyższych uczelniach.

Byłam prelegentką (po polsku i po niemiecku) na wielu konferencjach naukowych dotyczących nauki języka niemieckiego.

Myślę, że mimo mojego oficjalnego zawodu nr 1 nie jestem dobrą tłumaczką, często doskonale rozumiem i potrafię powiedzieć coś po niemiecku, a brakuje mi pod ręką w głowie pasujących polskich odpowiedników. Nie jestem też dobrym pedagogiem – jeśli chodzi o mój zawód nr 2 – w klasycznym słowa tego znaczeniu, bo nigdy nie uczyłam dzieci i nie zamierzam tego zmieniać.

Natomiast moimi bardzo mocnymi stronami są umiejętność tłumaczenia skomplikowanych rzeczy (jaką niewątpliwie jest jednak np.  język niemiecki) w prosty, zrozumiały sposób oraz bezgraniczna cierpliwość do uczniów (dorosłych, bo uczę wyłącznie dorosłych). Jedno i drugie sprawia mi ogromną satysfakcję zawodową. Tak ogromną, że jestem niepoprawną pracoholiczką i naprawdę mam problem z tym, żeby choć czasami nie pracować.

Moim jak dotąd największym osiągnięciem zawodowym jest kurs niemieckiego online Metoda AD. Składa się z 360 jednostek do przerobienia i obliczony jest na ok. rok nauki.

Spore grono osób należy do Akademii Agnieszki Drummer i korzysta dzięki temu z materiałów premium, które tworzę regularnie – to taki specjalny “klub” dla wszystkich zainteresowanych niemieckim i jego skuteczną nauką. Bardzo zachęcam do zapisania się do AAD, to świetne uzupełnienie każdego innego kursu i podręcznika. Autentyczne, żywe materiały, nagrania native speakerów, ciekawe wykłady w zamkniętym gronie itd. Naprawdę warto.